یکشنبه , 30 اردیبهشت , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

خانههدایا تبلیغاتیچرا دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک مهم است؟

چرا دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک مهم است؟

هنگامی که کسب و کارهای کوچک شروع به کار می کنند، تمرکز آنها اغلب بر این است که چگونه اولین مشتریان خود را جذب کنند. آن ها ممکن است به اَشکال سنتیِ تبلیغات، مانند تبلیغات چاپی، ارسال کوپن یا حتی تبلیغات در تلوزیون متکی باشند. کسب و کارها ممکن است بر این باور باشند که از آنجایی که محصول یا خدمات خوبی را ارائه می کنند، زمان زیادی است تا مشتریان راه خود را به آن ها بیابند.

در حالی که این استراتژی ممکن است کمی درآمد به ارمغان بیاورد، یک راه بهتر و راحت تر وجود دارد. کسب و کارهای کوچک باید بازار مشتریان بالقوه آنلاین را در نظر بگیرند و از همگرایی بازاریابی سنتی و دیجیتالی خود بهره مند شوند. هیچ کسب و کار کوچکی، مهم نیست که چقدر جدید باشد، نباید کانال های دیجیتال را به عنوان راهی برای تولید سرنخ و تبدیل علاقه به مشتریان نادیده بگیرد.

بیایید به مزایای دیجیتال مارکتینگ و راه هایی که از پلتفرم های آنلاین برای کمک به رشد کسب و کار شما استفاده می شود نگاهی بیندازیم.

دیجیتال مارکتینگ
اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

مزایای بازاریابی آنلاین

مشتریان بالقوه ای که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید، گروهی بسیار بزرگتر از آن هستند که تا به حال توانسته اید فقط به صورت محلی جذب کنید. با استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، می توانید به روشی مقرون به صرفه، مقیاس پذیر و قابل اندازه گیری به مخاطبان جهانی دست پیدا کنید.

برخی از مزایای کلیدی دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

  • تعامل با مشتریان بالقوه و یادگیری دقیق آنچه آنها به دنبال آن هستند، یعنی شناخت بهتر مشتریان خود.
  • دسترسی به هر کسی و در هر مکانی، زیرا در دنیای دیجیتال هیچ مرز جغرافیایی  وجود ندارد.
  • توانایی هدف قرار دادن مخاطبان مناسب در زمان مناسب، چرا که شخصی سازی با دیجیتال مارکتینگ ساده تر است.
  • در هر مرحله از فرآیند خرید می توانید با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید.
  • توانایی پس انداز کردن و بدست آوردن مشتریان بیشتر با کمترین هزینه.
  • میتوانید مخاطبان خود را بشناسید و برای ایجاد وفاداری به برند، تعامل را افزایش دهید. از قدرت طرح های وفاداری مشتری الهام بگیرید.
  • توانایی این را دارید که پاسخ ها به تلاش های بازاریابی خود را به راحتی و فورا پیگیری و نظارت کنید.
دیجیتال مارکتینگ
مزایای بازاریابی آنلاین

شروع دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

با فرصت های بی پایان، دیجیتال مارکتینگ می تواند ترسناک به نظر برسد. اگر قبلاً از آن برای کسب و کار استفاده نکرده باشید این مسئله میتواند ترس شما را افزایش دهد. پلتفرم ها و اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ مختلفی وجود دارند که ممکن است آن را پروژه ای بزرگ تر از آنچه هست جلوه دهد.  کسب و کارهای کوچک می توانند باور کنند که زمان یا پول لازم برای رقابت آنلاین را ندارند. در نتیجه، با این فرض که کسب و کارشان با گذشت زمان تکامل می یابد، بسیاری ترجیح می دهند کارها را آهسته پیش ببرند و به یک یا دو نوع تبلیغات سنتی پایبند باشند.

واقعیت این است که بازار رقابتی است و در حالی که توصیه های شفاهی و مشتریان می توانند به افزایش ترافیک کمک کنند. مشتریان برای یافتن کسب و کار شما با مشکل مواجه خواهند شد، مگر اینکه در مکان هایی که زمان می گذرانند ظاهر شوید. به هر حال، 4.6 میلیارد نفر به دلایل زیادی از اینترنت استفاده می کنند. بر اساس Digital 2021: Global Review Overview، این به دلیل نفوذ شصت درصدی اینترنت در جهان است .

بنابراین تأخیر در ایجاد حضور آنلاین یک رویکرد مؤثر نیست. بهترین راه برای اطمینان از موفقیت، تبلیغ کسب و کار خود در مقیاس جهانی و استفاده از هدف گذاری برای جذب مشتریانی است که به خدمات یا محصول شما علاقه مند هستند.

متوجه شوید که مشتریان شما آنلاین هستند

هنگامی که شخصی به کسب و کار شما علاقه مند است، چه در جایگاه شما باشد یا در مورد برند شما کنجکاو باشد، اولین کاری که انجام می دهد این است که به صورت آنلاین تحقیق کند و ببیند چه چیزی می تواند در مورد شما بیابد. در عصر دیجیتال امروز، مشتریان انتظار دارند یک وب سایت و حضور در رسانه های اجتماعی پیدا کنند. آنها ممکن است به دنبال نظرات خود باشند تا بدانند که دیگران در مورد شرکت شما چه می گویند و اینکه آیا این مکان، محل مناسبی برای انجام تجارت است یا خیر. برای مشاغل محلی، 87٪ از مصرف کنندگان نظرات آنلاین را مطالعه می کنند،این عدد از سال2019 تا 2020 6% رشد داشته است.

بنابراین اگر یک مشتری بالقوه نتواند شما را آنلاین پیدا کند، ممکن است به این نتیجه برسد که تجارت شما قانونی به نظر نمی رسد. احتمال بسیار خوبی وجود دارد که بسیاری از این افراد بالقوه تصمیم بگیرند که تجارت شما را جدی نگیرند و به سرعت به جای دیگری بروند.

دیجیتال مارکتینگ
شروع دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

آنالیز رقبا

برای موفقیت کسب و کارتان، باید به کارهایی که رقبایتان انجام می دهند توجه کنید و از آن ها بیاموزید. در مورد رقبای خود به عنوان کسی که باید شکست دهید، فکر نکنید، بلکه به عنوان افرادی که چیزی برای آموزش به شما دارند، در نظر بگیرید. وقتی به آنچه که رقبای خود به صورت آنلاین انجام می دهند نگاه می کنید، متوجه می شوید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.

به احتمال زیاد، در هر نوع کسب و کاری که هستید، رقبای شما در وب حضور دارند. آنها از چه نوع محتوایی استفاده می کنند، آیا وبلاگی وجود دارد یا محتوای بصری مانند ویدیو را تبلیغ می کند؟  آن ها چگونه با برند خود ارتباط برقرار می کنند و چه چیزی آن ها را منحصر به فرد می کند؟ چقدر با مخاطب ارتباط برقرار می کنند؟ آیا می توانید روش آن ها را بهتر از خودشان انجام دهید؟

یک راه عالی برای اینکه بفهمید رقبای شما چه می کنند، انجام تحقیقات است. دریابید که آنها از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند، آیا روی کلمات کلیدی تمرکز می کنند، آیا اینفلوئنسرهایی وجود دارند که برای هدایت ترافیک به آن ها می کنند؟ خوشبختانه چند ابزار آنلاین عالی وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند:

Semrush برای رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک کلمات کلیدی عالی است.

Ahrefs مفید برای کشف محتوای مرتبط ترین رقبا.

Moz پلتفرم دیگری برای رتبه بندی کلمات کلیدی.

BuzzSumo انواع محتوای محبوب و تأثیرگذار را ردیابی کنید.

Google Alerts ابزاری برای ردیابی نام هر رقیبی که انتخاب می کنید.

Ontolo ابزاری عالی برای بک لینک و بازاریابی محتوا.

همچنین ابزارهای عالی برای بینش مشتری وجود دارد تا به توسعه شخصیت و بازاریابی محتوای شما کمک کند.

در دسترس مشتریان خود باشید

همانطور که قبلاً بحث کردیم، کسب و کار شما باید در جایی که مشتریان شما آنلاین هستند حضور داشته باشد. هر محصول یا خدماتی که شخص به دنبال آن باشد، به احتمال زیاد جستجوی خود را با گوگل آغاز خواهد کرد. اگر حضور آنلاین ندارید، پیدا نمی شوید و نمی توانید رقابت کنید.

دیجیتال مارکتینگ
آنالیز رقبا

اگر حضور آنلاین دارید اما پیدا کردن رقبای شما آسان تر است زیرا در جستجو رتبه بالاتری دارند، ممکن است هنوز پیدا نشوید. همراه با ایجاد یک وب سایت، یادگیری بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) چیست و چرا اهمیت دارد، به شما کمک می کند با اولین نامی که یک مشتری بالقوه در جستجوی گوگل پیدا می کند، از رقبا پیشی بگیرید. کلمات کلیدی در تحقق این امر بسیار مهم هستند، بنابراین مطمئن شوید که بهترین کلمات کلیدی (دم بلند و دم کوتاه) را برای تجارت خود درک کرده اید. از این اینفوگرافیک ساده برای راهنمایی شما در پنج مرحله تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

همچنین باید سؤالات ساده ای را نیز بگنجانید که مشتریان احتمالی می خواهند پاسخ های سریعی به آن ها بدهند، مانند محل استقرار شما، ساعات کاری و جزئیات محصول یا خدمات شما. با نگاه کردن به وب سایت خود و وب سایت های رقبا در کنار هم، مشتریان بالقوه شما باید بتوانند ساعات، قیمت ها، پیشنهادات ویژه و موارد دیگر را مقایسه کنند تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرند.

اجازه دهید مشتریان به سمت شما بیایند

دیجیتال مارکتینگ را راهی برای دسترسی به افرادی که می خواهید هدف قرار دهید، در نظر بگیرید. دسترسی به کسب و کار شما می تواند فراتر از محل شما باشد و مقیاس پذیری به واقعیت تبدیل می شود. از طریق حضور در وب، کسب و کار شما برای تجارت باز است، حتی زمانی که شما نیستید! شما می توانید محیطی ایجاد کنید که مشتریان شما بتوانند روز یا شب با شما تماس بگیرند.

این بدان معنی است که مشتریان و مشتریان بالقوه می توانند با چند کلیک ساده برای شما ایمیل ارسال کنند، خرید کنند و موجودی شما را مرور کنند. علاوه بر این، مشتریان بالقوه ای که هیچ راهی برای مراجعه فیزیکی به شما ندارند، همچنان می توانند از طریق یک عملکرد تجارت الکترونیک یا صرفاً با استفاده از رسانه های اجتماعی با شما تجارت کنند.

 

دیجیتال مارکتینگ
اجازه دهید مشتریان به سمت شما بیایند

 

مخاطب هدف خود را بشناسید

زیبایی دیجیتال مارکتینگ این است که به شما امکان می دهد با مشتریان احتمالی درگیر شوید. برای ارائه راه حل می توانید با آن ها و حساست های آنها آشنا شوید. در رسانه های اجتماعی یا از طریق یک وبلاگ می توانید یک مکالمه را شروع کنید یا نظرسنجی را برای به دست آوردن بینش انجام دهید. به هر نظر یا پاسخ نظرسنجی توجه کنید.

با تعامل با افراد به صورت آنلاین، می توانید شروع کنید به دانستن آنچه آنها به دنبال آن هستند. نقاط درد آن ها از مسائل چیست؟ چه چیزی آنها را در شب بیدار نگه می دارد؟ از این اطلاعات برای ارائه راه حل از طریق محصول یا خدمات خود استفاده کنید. استفاده از دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا حدس بزنید که مشتریان شما چه کسانی هستند تا بتوانید ارتباطات را شخصی سازی کنید و هدف گذاری را اصلاح کنید.

با این کار با مشتریان خود ارتباط برقرار خواهید کرد. شما بسیار فراتر از یک کسب و کار، تبدیل به یک شریک قابل اعتماد می شوید. به یاد داشته باشید، مردم همچنین تمایل بیشتری به خرید از مشاغلی دارند که قبلاً از آن ها خرید کرده اند و تجربه خوبی در آن داشته اند.

با پول کمتر بازاریابی بیشتر انجام دهید

تعداد کمی از انواع تبلیغات به اندازه دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه هستند. کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها همیشه در تلاش هستند تا از طریق بازاریابی با بودجه ای که دارند، به بیشترین حد ممکن دست یابند.

تبلیغات آنلاین می تواند بودجه شما را بیشتر کند و به شما امکان می دهد مخاطب هدف خود را اصلاح کنید. رسانه های اجتماعی به ویژه برای این کار خوب هستند، زیرا به شما امکان می دهند تا برای مخاطبان مجزایی که به برند یا اخلاق شما علاقه دارند، بودجه روزانه تعیین کنید. مهم تر از همه، این مسئله به شما اجازه می دهد تا کسب و کار شما افرادی را که هرگز از شما خرید نمی کنند حذف کند و در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود.

 

دیجیتال مارکتینگ
با پول کمتر بازاریابی بیشتر انجام دهید

 

نکته کلیدی در تبلیغات در رسانه های اجتماعی این است که پلتفرمی را انتخاب کنید که برای شما و برند شما بهترین کارایی را داشته باشد. زمانی که سعی در ایجاد علاقه B2B ندارید TikTok را فقط به این دلیل انتخاب نکنید که ترند است یا در LinkedIn تبلیغ نکنید. در کانال های اجتماعی تحقیق کنید، راهنمای جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی را بررسی کنید تا کانالی را پیدا کنید که با آنچه به دنبال آن هستید مطابقت داشته باشد و آزمایش های ساده ای را انجام دهید تا ببینید پیام ها و محتوا چه کاربردی دارد. اگر در مورد بودجه به کمک نیاز دارید، این جعبه ابزار عالی بودجه دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنید.

 

نتیجه گیری :

آیا به دنبال توسعه وب سایتی هستید که بتواند سرنخ ایجاد کند؟ یا شاید بخواهید یک کمپین فیس بوک راه اندازی کنید تا نتایج را ببینید. اولین قدم برای دستیابی به این اهداف، بدست آوردن درک درستی از دیجیتال مارکتینگ و اینکه چگونه می تواند تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما داشته باشد است. دیپلم حرفه ای DMI در دیجیتال مارکتینگ، مرتبط ترین و به روزترین مهارت های دیجیتال مارکتینگ را به شما آموزش می دهد. از رسانه های اجتماعی گرفته تا سئو و جستجوی پولی، ابزارهایی برای اطمینان از موفقیت کسب و کار خود به صورت آنلاین خواهید داشت. آیا تجربه ای در این زمینه دارید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

RELATED ARTICLES
0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پر بازدید تررین ها

با ما تماس بگیرید