دوشنبه , 31 اردیبهشت , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

خانهتبلیغات محیطیاستراتژی تبلیغات تلویزیونی، چگونه انجام می شود؟

استراتژی تبلیغات تلویزیونی، چگونه انجام می شود؟

هر بازاریابی می داند که تبلیغات مانند طلا هستند. هرچه بیشتر تبلیغ داشته باشید، بیشتر می فروشید، و آن ها برخی از با ارزش ترین معیارهای بازی هستند. یک بازیکن کلیدی در عرصه تبلیغات، تلویزیون است. از آنجایی که مصرف کنندگان به تبلیغات تلویزیونی به طور متوسط ​​15 درصد بیشتر از تبلیغات ویدیویی آنلاین اعتماد دارند، این رسانه همچنان در بین مردم به عنوان تأیید کننده مشروعیت طنین انداز است. اما برای به دست آوردن نتیجه از تبلیغات تلویزیونی، باید نحوه استفاده از آن را بدانید.

تبلیغات تلوزیونی بازی اعداد است

تلویزیون در مواقعی که اعداد فعلی خود را می دانید (هزینه هر سرنخ، هزینه به ازای هر خرید، ارزش طول عمر مشتری و غیره) و تله موش محکمی برای جلب توجه ساخته شده است، بیشترین تأثیر را خواهد داشت. اعداد به تشخیص اینکه آیا استفاده از این کانال ارزشش را دارد یا خیر کمک می کند، بنابراین قبل از هر تصمیمی، باید بدانید که سازمان شما در کجا ایستاده است.

 

 تبلیغات تلویزیونی
تبلیغات تلوزیونی بازی اعداد است

 

با تعیین ارزش طول عمر مشتری خود شروع کنید تا به شما در اندازه گیری موفقیت کمک کند. تمام درآمد 12 ماه گذشته خود را بگیرید و آن را بر مشتریانی که دارید تقسیم کنید. اگر می‌ دانید که یک مشتری در طول یک سال 50 هزار تومان برای شما ارزش دارد، پس می‌ دانید که حداکثر مبلغی را که می‌ توانید برای جذب مشتری جدید خرج کنید، چقدر است. برای مثال، اگر از هر 5 مشتری 1 نفر به فروش تبدیل شود، همچنین می‌دانید که می‌توانید 10 دلار برای هر سرنخ خرج کنید و به نتیجه برسید.

بازار هدف و دارایی خود را دوباره تعریف کنید

اطلاعات کاربران خود را از نظر سن، جنسیت، درآمد، جغرافیا و عنوان شغلی بررسی کنید. سپس، ارزیابی کنید که کدام تصاویر، کلیپ و فراخوان‌ ها موثرتر هستند. کدام تصویر معنادارترین پاسخ را در پی دارد؟ کدام نسخه هر بار باعث فروش می شود؟ به کل قیف فروش نگاه کنید نه فقط اینکه آیا یک تبلیغ نرخ کلیک خوبی دارد یا خیر. ممکن است کار زیادی به نظر برسد، اما تعیین و آزمایش هدف شما سود زیادی را به همراه خواهد داشت. هدف گذاری خاص بر اساس جمعیت شناسی جدید چیزی است که به شما امکان می دهد نتایج قابل اندازه گیری و قانع کننده ای برای تلویزیون ایجاد کنید.

 

 تبلیغات تلویزیونی
بازار هدف و دارایی خود را دوباره تعریف کنید

 

پیام خود را به درستی تعیین کنید

زمان زیادی را صرف تعیین پیام خود در مورد برندتان کنید. با یک تیم کار کنید. آن را توسط افراد زیادی اداره کنید و هر کلمه را به دقت بررسی کنید. در یک کلیپ تلویزیونی 30 ثانیه‌ای، فقط می‌توانید تعداد محدودی از کلمات را بگنجانید. پیام شما باید شماره گیری شود. بنابراین ارزش دارد که یک کپی رایتر خارجی استخدام کنید تا از هر ثانیه حداکثر استفاده را ببرید. اگر بودجه شما این اجازه را نمی دهد، به اعضای تیم اجازه دهید متن آگهی را به صدا درآورند. این کار ممکن است روند کار را آهسته کند. اما پاسخ های منفی باعث نتایج ضربه زننده ای می شود. به هر حال، اگر اعضای تیم شما به تبلیغ شما واکنش مثبتی نشان نمی دهند، چگونه می توانید از مخاطبان خود انتظار داشته باشید؟

Dollar Shave Club  نمونه خوبی از یک نام تجاری با پیام های تلویزیونی عالی است. در سال 2014، این برند تعداد مشترکین خود را در کمتر از 10 ماه به 2.2 میلیون رساند و پس از راه اندازی تبلیغات تلویزیونی بزرگ ملی که به طور بی عیب و نقصی با نام تجاری قوی و مستقیم خود هماهنگ بود.

 

 تبلیغات تلویزیونی
پیام خود را به درستی تعیین کنید

 

الهام بگیرید

برای به اشتراک گذاشتن چیزی جدید یا منحصر به فرد (بسته به موقعیت موجود در بازار و برندتان) تبلیغ خود را ایجاد کنید. از پیدا کردن الهام از کارهای خلاقانه دیگر و الهام گرفتن از آن ها برای خود نترسید.

تست کنید و تغییر دهید

برای مواجهه موفق با  تبلیغات تلویزیونی، ابتدا باید از طریق دیجیتال تست کنید. به این ترتیب، می‌توانید با هزینه کمتر امتحان کنید و همچنان داده‌ های معنی‌ داری دریافت کنید. نه اینکه ویرایش‌ ها را سریع‌ تر انجام دهید. این یک شرایط کوچک در مقایسه با شرایطی است که در تلویزیون انجام می دهید.

بررسی کنید که کدام مخاطب به تبلیغات شما پاسخ می دهد و نقاطی را در آن اطلاعات جمعیتی بخرید. فیس بوک یکی از موثرترین راه های آزمایش است. زیرا فیلتر های درآمد، جنسیت، سن، جغرافیایی و رفتاری زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. شما می توانید یک مخاطب خاص بسازید و محتوای خاصی را علیه آن اجرا کنید.

به عنوان مثال، شرکت Bandolier با مخاطبان گسترده ای( زنان)  شروع به کار کرد، اما پس از آزمایش متوجه شد که باید سن و درآمد مشخصی را به صفر برساند.

 

 تبلیغات تلویزیونی
تست کنید و تغییر دهید

 

گرانترین برنامه های تلویزیونی

آزمایش‌ های بیشتر روی شبکه ی دیجیتال به شما امکان می‌دهد صفحات فرود و وب‌ سایت‌ ها را برای بهترین تبدیل ترافیک تغییر دهید. نکته کلیدی در اینجا این است که همه چیز قبل از اینکه در تلویزیون قرار بگیرید روی شبکه های دیجیتال آزمایش کنید زیرا وقتی این کار را انجام دهید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

هزینه تولید را پرداخت کنید

وقتی نوبت به تولید می رسد، هرچقدر برای آن پرداخت می کنید، همان اندازه دریافت خواهید کرد. واقعیت این است که شما حدود20 تا 50 میلیون برای یک مکان خاص 30 ثانیه ای خرج خواهید کرد. رد شدن از شوک قیمت ممکن است دشوار باشد. اما به یاد داشته باشید که این یک سرمایه گذاری معنا دار است. مهم نیست که تبلیغ شما چقدر مرتبط یا مبتکرانه باشد، یک کار تولیدی ضعیف باعث می‌ شود که اجرای آن به هم بخورد. پس از سرمایه گذاری صد میلیونی و منابع در یک پروژه، این آخرین چیزی است که لازم دارید.

تله موش خود را تنظیم کنید

قدرت تلویزیون به تنهایی آن رسانه را اشغال نمی کند. این یک استراتژی بازاریابی جامع است. شما باید آماده باشید تا در همه جنبه ها از جمله کارکنان، محصول، جذب مشتریان، هدف گذاری مجدد و غیره با آن درگیر باشید. اگر شما یک شرکت تجارت الکترونیک هستید، آیا موجودی دارید؟ آیا افراد کافی برای تکمیل آن سفارشات دارید؟ شما باید افراد را از یک ماه قبل استخدام کنید. بنابراین آن ها قبل از راه اندازی تبلیغات تلویزیونی شما آموزش دیده و آماده هستند.

تله موش خود را با هدف گیری مجدد و دریافت ایمیل تنظیم کنید تا مطمئن شوید که تلاش های شما واقعاً منجر به فروش می شود. اگر 1 میلیون نفر را به وب سایت خود جذب کنید و 3 درصد آنها را تبدیل به مشتری شده باشند، جلب توجه 97 درصد دیگر کمی دشوار است. مگر اینکه نوعی تکنیک بازاریابی بکار ببرید تا بعداً مخاطبان خود را جذب کنید. کمپین های بازاریابی معمولی یک نوع پیام را به افرادی که در پنج روز گذشته به سایت رفته اند، سپس به کسانی که در پنج تا 15 روز گذشته بازدید کرده اند و غیره نشان می دهد. این امر فوریت دعوت به اقدام شما را افزایش می دهد.

 

 تبلیغات تلویزیونی
تله موش خود را تنظیم کنید

 

سخن آخر

تلویزیون ممکن است جدیدترین رسانه یا رسانه ای نباشد که درباره آن صحبت می شود، اما به این زودی ها از بین نمی رود. اگر به یک تبلیغ تلویزیونی متعهد هستید، فقط مطمئن شوید که با تعریف مخاطبان خود، آزمایش کردن و سرمایه گذاری در یک کار تولیدی خوب، آن را به درستی انجام دهید. آیا شما تا به حال کمپین تبلیغات تلویزیونی داشته اید؟ تچربیات خود را با ما در میان بزارید

 

RELATED ARTICLES
0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پر بازدید تررین ها

با ما تماس بگیرید