یکشنبه , 3 تیر , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

خانههدایا تبلیغاتیبلاگر کیست و انواع بلاگری پارت اول

بلاگر کیست و انواع بلاگری پارت اول

اصطلاح بلاگر (Blogger) از واژه «Blog» گرفته شده و به معنای «نشریه آنلاین» یا وب سایتی است که دائما، محتوا تولید می کند. امروزه با پیشرفت اینترنت، افراد زیادی هستند که برای خود یک مجله اینترنتی ساخته و در آن شروع به نوشتن می کنند. گاهی اوقات نیز بلاگرها، یکی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام را انتخاب می کنند و در آن شروع به تولید محتوا می کنند. در این مقاله قصد داریم یاد بگیریم که بلاگر کیست و بعد از آن به آموزش بلاگر شدن بپردازیم.

 

بلاگر کیست
بلاگر کیست و انواع بلاگری

 

بلاگر کیست؟

به شخصی که یک بلاگ یا مجله اینترنتی را مدیریت کند و در آن مقاله بنویسد، بلاگر می گویند. البته در ایران به بسیاری از افرادی که در اینستاگرام مشغول تولید محتوا هستند، نام بلاگر داده می شود و البته صحیح نیست. با این وجود، اگر فضای اینستاگرام را یک وبلاگ در نظر بگیریم، می توان اینستاگرام را نیز نوعی روش بلاگری در نظر گرفت.

انواع بلاگ و بلاگر

بر اساس آمارها، حدود ۶۰۰ میلیون بلاگ فعال در جهان وجود دارد. این عدد، چیزی در حدود یک سوم کل وب سایت های موجود در اینترنت را دربر میگیرد. در طول دو دهه گذشته به مرور، بلاگ ها منبع تاثیر گذاری از ارائه اطلاعات پیرامون هر موضوعی بوده اند.

این امکان وجود دارد که یک بلاگ را برای خودتان ایجاد و با دیگران ارتباط برقرار کنید. البته زمانی که به دنبال پاسخی برای بلاگر کیست باشیم باید به این نکته هم اشاره کنیم که بلاگری تنها به خوانندگان اختصاص ندارد بلکه شخص بلاگر هم به شکل های مختلف در این حوزه ابراز وجود می کند. به این ترتیب، زمانی که به خوبی بدانید به چه کسی بلاگر می گویند و انواع مختلف بلاگری را بشناسید، می توانید به این کار همچون یک شغل پردرآمد نگاه کنید. زیرا به خوبی می توان با استفاده از استراتژی های موفق دیجیتال مارکتینگ، درآمد بالایی کسب کرد.

 

انواع بلاگ و بلاگر

 

به عبارت دیگر، راه های بسیاری برای کسب درآمد از این طریق وجود دارد اما یک قانون طلایی بر آن حاکم است. این قانون بیان می کند که موضوعی را برای بلاگری انتخاب کنید که شوق فراوانی نسبت به آن دارید. هر قدر که خودتان با موضوع درگیر باشید و به آن علاقه نشان دهید، به شکل بهتری می توانید ایده های خود را بیان و احساسات خود را منتقل کنید. همین امر، مخاطب را به ذوق آورده و باعث تعامل بهتر خواهد شد. به همین دلیل،  بعد از این که یاد گرفتیم بلاگر کیست به انواع بلاگ و بلاگر خواهیم پرداخت.

فشن بلاگر کیست

در تعریفی ساده، فشن بلاگر به شخصی گفته می شود که در وب سایت خود درباره مد و روشهای مختلف آن می نویسد و تصاویری از مد لباس منتشر و ویدیوهایی را در رابطه با این موضوع ارائه می کند. معمولا، فشن بلاگر یک متخصص مد، ژورنالیست یا مدل است.

فشن بلاگرها فعالیت های مختلفی را انجام می دهند اما تمرکز آن ها بیشتر به دعوت از رویدادهای مد است. در ایران این فعالیت ها بیشتر به نوشتن در حوزه لباس های جدید فصل در فروشگاه ها خاص می شود. البته این فعالیت ها فقط محدود به این موارد نمی شود. بلکه هدایا و اجناسی که به دلیل تبلیغات ردوبدل می شوند نیز از جمله مزایای فشن بلاگری به شمار می آید.

اگر به این حوزه علاقه مند هستید، کافیست لباس های شیکی را انتخاب کنید و با عکاسی و آشنایی با راه کار های تولید محتوای آن ها به فعالیت در این حوزه بپردازید. در نظر داشته باشید که برای محصولات معرفی شده حتما لینک فروشگاه مورد نظر را قرار دهید. به این ترتیب درآمدی نیز از این راه کسب می کنید. البته در ادامه، با جزئیات بیشتری به این روش ها خواهیم پرداخت. اما خوب است بدانید که یک فشن بلاگر می تواند موضوعاتی مختلفی برای نوشتن انتخاب کند. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترندهای مد
 • مد روز لباس
 • بررسی محصولات

 

بلاگر کیست
فشن بلاگر کیست

 

وظیفه فشن بلاگر چیست و چگونه یک فشن بلاگر شویم

اگر مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید معنی بلاگر را دقیقا می دانید و برخی از انواع آن را می شناسید. همچنین در ادامه با انواع دیگر بلاگری نیز آشنایی پیدا خواهید کرد. به این ترتیب یاد می گیرید که چه تفاوت هایی بین بلاگر اینستاگرام و بلاگر وجود دارد و هریک چه وظایفی دارند. اما یکی از انواع بلاگرها، فشن بلاگر است و در ادامه قصد داریم نحوه تبدیل شدن به یک فشن بلاگر را توضیح دهیم.

کار یک فشن بلاگر چیست

فشن بلاگرها همانطور که از نامشان پیداست، درباره انواع مد و شیوه های پوشیدن لباس می نویسند. مطالب آن ها می تواند شامل نقد و بررسی یک برند یا یک سبک پوشش باشد. البته فشن بلاگری تنها محدود به لباس ها نیست بلکه انواع گجت های پوشیدنی را نیز دربر می گیرد. این شغل به طور معمول با عکاسی، طراحی لباس و البته گردشگری همراه است و با کمک این رشته ها به جذب مخاطب می پرادازد.

 

چگونه تبدیل به فشن بلاگر شویم

برای تبدیل شدن به یک فشن بلاگر گزینه های مختلفی پیش روی شماست. از جمله آن ها می توان تبلیغات، مجله فشن یا همکاری با طراحان مد را نام برد. به عنوان مثال ممکن است با طراحی بنرهای تبلیغاتی، خوانندگان زیادی را به وب سایت خود یا یک برند معتبر جذب کنید. حتی اگر یک عکاس حرفه ای باشید، با روش های ترکیب بندی مناسب عکس می توانید بازدید کنندگان بسیاری را جذب کنید. تمامی این موارد، جریان های درآمدی بسیاری را بوجود می آورند.

فود بلاگر کیست

از انواع بلاگری می توان «بلاگر غذا» (Food Blogger) نام برد. این دسته از افراد در شکل های مختلفی ظاهر می شوند. یک نوع بلاگر غذا به شخصی می گویند که به رستوران های مختلف سر می زند و با چشیدن غذاها،  نقدی در رابطه با آن ها می نویسد. نوع دیگر فود بلاگر شخصی است که به آشپزی و پخت غذاهای مختلف علاقه دارد. این بلاگر، دستورهای غذایی خود را منتشر کرده و آن  ها را از طریق ویدیو، عکس و سایر شکل های محتوایی به اشتراک می  گذارد.

 

بلاگر کیست
فود بلاگر کیست

 

این نوع بلاگری رقابت بسیار زیادی می طلبد. با این وجود، این دسته از بلاگرها حوزه های تخصصی مختلفی را انتخاب می کنند. به عنوان مثال می توان به دستور غذاهای گیاه خوران یا رژیم های غذایی افراد با بیماری دیابت اشاره کرد.

حال که می دانید بلاگر کیست و بلاگر غذا چه فعالیت هایی انجام می دهد باید به مزایای آن هم اشاره کنیم. به عنوان مثال، اکثر بلاگرهای غذاها بواسطه کارشان، بابت صرف غذا در رستوران ها هزینه ای پرداخت نمی کنند. همچنین اگر به دستورهای پخت غذا علاقه داشته باشید، به احتمال زیاد چاپ کتاب های آشپزی را به شکل ساده تری دنبال خواهید کرد. از موضوعاتی که یک بلاگر غذا به آن ها می پردازد را می توان موارد زیر را نام برد:

 • دستور غذا
 • نقد غذاها، رستوران ها و محصولات غذایی
 • راهنمای غذای سالم

بلاگر سفر کیست

قطعا افراد مختلف قبل از سفر، در رابطه با مقصد خود جستجوهای زیادی انجام می دهند. این جستجوها می تواند در شبکه های اجتماعی یا در گوگل انجام شود. در این جستجوها، برای انتخاب هتل مناسب یا مناظر دیدنی جذاب از نظرات کاربران مختلف کمک گرفته می شود.

 

بلاگر کیست
بلاگر سفر کیست

 

یک بلاگر سفر می تواند نقش یک راهنمای سفر را هم ایفا کند. به طور مثال اگر یک بلاگر سفر هستید، می توانید در وب سایت شخصی خود، مناظر دیدنی شهر محل سکونت خود را بررسی کرده و از افراد مختلف برای دیدن این مناظر دعوت کنید. حتی می توان این محدوده را گسترش داد. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید، با استفاده از متن های انگلیسی که در وبلاگ خود می نویسید، می توانید افراد مختلفی را از سرتاسر جهان به دیدن شهر یا کشور خود دعوت کنید.

برای تبدیل شدن به یک بلاگر سفر، پیشنهاد می کنیم یک حوزه تخصصی را برای خود انتخاب کنید. به طور مثال به بررسی هتل ها بپردازید یا این که یک نوع سفر مانند تورهای گردشگری را بررسی کنید. موضوعاتی که یک بلاگر سفر می نویسید در زیر خلاصه شده است:

 • پیشنهاد مقصد سفر
 • برنامه های سفر
 • راهنمای هتل و رستوران

بلاگر سلامت و تناسب اندام

آن چه در دنیای امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ورزش، کاهش وزن و داشتن اندامی مناسب است. به همین دلیل، حال که می دانید بلاگر کیست باید این موضوع را در نظر داشته باشید که نوشتن در رابطه با سلامت و تناسب اندام باعث تعامل بیشتر کاربران با وب سایت شما می شود.

برای شروع می توانید فهرستی از فعالیت ها و عادت های روزانه خود تهیه کنید. در ادامه این فهرست را تبدیل به راهنمایی گام به گام برای مخاطب خود کنید. توجه داشته باشید که مخاطبان این حوزه تمایل به مشاهده فیلم های آموزشی برای هر گام دارند. پس سعی کنید از فعالیت های خود فیلم های آموزشی تهیه کنید.

 

بلاگر کیست
بلاگر سلامت و تناسب اندام

 

بلاگری در حوزه ورزش می تواند شروع بسیار خوبی باشد. در این مسیر می توانید به دنبال مجوزهای لازم برای مربی گری نیز باشید تا هرچه بیشتر به یک بلاگر حرفه ای تبدیل شوید. موضوعات پیشنهادی در زیر آورده شده اند:

 • تمرینات بدن سازی
 • تمرینات کاهش وزن
 • رژیم های غذایی

بلاگر لایف استایل یا سبک زندگی

بلاگ های سبک زندگی را می توان نوعی مجله خانواده در حوزه دیجیتال به شمار آورد. بلاگرهای فعال در این حوزه به طور معمول از زندگی روزانه خود، محتوایی در قالب تصویر یا متن تولید می کنند. به همین دلیل، این روش به طور معمول به «ولاگ» (Vlog) یا همان بلاگری همراه با ویدیو نیز معروف است.

 

بلاگر کیست
بلاگر لایف استایل یا سبک زندگی

 

این بلاگر ها معمولا با برندهای بسیاری همکاری می کنند تا به نوعی، محصولات آن ها در میان کارهای خود تبلیغ کنند. از موضوعات معمول یک بلاگر سبک زندگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زندگی روزمره و علاقه مندی های شخص، بویژه در زمینه مد، غذا و دکوراسیون
 • تفریحات مورد علاقه همراه با مکان های تفریحی جذاب
 • نکته ها و نصیحت های شخصی برای داشتن زندگی بهتر

جمع بندی

بلاگری یکی ازشغل های پر درآمد عصر حاضر است که جایگاه ویژه ای در دنیای امروز پیدا کرده. بلاگری همچنین باعث بالا رفتن اطلاعات مخاطب شده و زندگی را آسان تر کرده. در این مقاله سعی کردیم توضیح دهیم بلاگ چیست، بلاگر کیست و چند نمونه از انواع بلاگر ها را توضیح دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با این موضوع جذاب بیشتر آشنا شویم.
آیا تجربه ای در زمینه ی بلاگری دارید؟ تجربیات و سوالات خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

RELATED ARTICLES
0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پر بازدید تررین ها