یکشنبه , 30 اردیبهشت , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

یوتیوب

یوتیوب

بیایید به نقاط قوت تبلیغات ویدیویی آنلاین و آنچه یوتیوب را به انتخابی شگفت انگیز تبدیل می‌کند، نگاهی بیندازیم. امروز مشتریان شما چه چیزی تماشا می‌کنند؟و اینکه چرا تبلیغات ویدیویی باید شامل تبلیغات یوتیوب باشد؟
طبق آمار گوگل در سال ۲۰۱۵ ، افراد بین سنین ۱۸ تا ۴۹ سال، نسبت به سال قبل ۷۴% بیشتر یوتیوب تماشا کردند.مخاطبان شما چه چیزی تماشا می‌کنند؟
کاربران بیش از هر زمان دیگری به صورت آنلاین فیلم و ویدیو می‌بینند. این مساله باعث شده است تبلیغ کنندگان موقعیت های جدیدی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود در جایی که وقت خود را صرف می‌کنند، داشته باشند.
یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر دارد -تقریبا یک سوم کاربران اینترنت- کاربران یوتیوب هر روز صدها میلیون ساعت در یوتیوب به سر می‌برند و میلیاردها ویدئو را تماشا می‌کنند.
در یوتیوب افراد بسیاری هستند که می‌توانید به آنها را به مشتریان خود تبدیل کنید! برای تبلیغ کنندگان دستیابی به مخاطبان محلی جهت نمایش تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.آیا تماشای ویدیو کاهش یافته است؟
اختصاص زمان کمتر برای تلویزیون به این معنا نیست که برنامه های ویدیویی دیگر محبوبیت ندارند. امروزه تماشای ویدیو از طریق تلویزیون کاهش یافته است.

یک یسب قاچ شده در یوتیوب
تصویر سیب قاچ شده

تماشای ویدیوهای آنلاین در حال افزایش است. تا سال ۲۰۲۵ نیمی از بینندگان زیر ۳۲ سال آمریکایی دیگر برای خدمات تلویزیون هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.
در ایالات متحده ۶ نفر از هر ۱۰ نفر، پلتفرم‌های پخش ویدئوی آنلاین را به مشاهده برنامه‌های تلویزیون ترجیح می‌دهند.کاربران از چه طریقی به تماشای ویدیو می‌پردازند؟
آخرین باری که به دنبال تماشای یک ویدیو به صورت آنلاین بودید، به کجا مراجعه کردید؟ بسیاری از مردم به سایت یوتیوب مراجعه می‌کنند.
به طور متوسط هر ماه، از هر ۱۰ نفر در بازه سنی ۱۸ تا ۴۹ سال، ۸ نفر یوتیوب تماشا می‌کنند.
در سال ۲۰۱۵ (نسبت به سال قبل) افراد در بازه ی سنی ۱۸ تا ۴۹ سال ۴% کمتر به تماشای تلویزیون و ۷۴% بیشتر به تماشای یوتیوب پرداختند.
آنها از چه طریقی به تماشای ویدیو می‌پردازند؟
یک صفحه نمایش، دو صفحه نمایش، صفحه نمایش بزرگ یا صفحه نمایش کوچک، کاربران از تمامی این‌ها استفاده می‌کنند.آیا می‌خواهید تبلیغات شما برای همه کاربران در تلفن همراه، دسکتاپ و دستگاه های پخش خانگی نمایش داده شود؟

اگر فقط در تلفن همراه نمایش دارید، یوتیوب بیشترین دسترسی را نسبت به هر شبکه تلویزیونی به رده سنی ۱۸ تا ۴۹ دارد. دو سوم کاربران نسل هزاره، از بیش از یک دستگاه برای تماشای ویدیوهای یوتیوب استفاده می‌کنند.

هر ساله، مردم دو برابر وقت بیشتری برای تماشای یوتیوب صرف می‌کنند.بیش از نیمی از نمایش‌های یوتیوب از طریق تلفن همراه انجام می‌شود.
چه چیزی یوتیوب را خاص کرده است؟
وقتی صحبت از یوتیوب می‌کنیم،‌ تنها صحبت از یک شبکه اشتراک ویدیو نیست. یوتیوب ابزار ارتباطی جدیدی است که تولیدکنندگان محتوا و تبلیغ کنندگان را به هم متصل می‌کند.

یوتیوب روشی پویا و معتبر برای ایجاد ارتباط بین تولید کنندگان محتوا و تبلیغ‌کنندگان با طرفدارانشان است.

طرفداران:
مخاطبین فعال یوتیوب هستند و دوست دارند در محتواها نظر یا کامنت بدهند یا آنها را به اشتراک بگذارند. آنها یا تولیدکنندگان محتوا تعامل دوستانه ای دارند.

در رویدادهای عمومی طرفداران با تولیدکنندگان محتوا (ویدیوهای یوتیوب) در ارتباط هستند و گفتگو می‌کنند، به نحوی که انگار سال‌ها با هم آشنا هستند. (ارتباط بین طرفداران و تولیدکنندگان ویدیوهای یوتیوب تاثیرگذار است.)

تولید کنندگان:
تولیدکنندگان ویدیویی در یوتیوب تعریف جدیدی از سلبریتی را ارایه داده‌اند که قابل دستیابی و معتبر است. آنها می‌توانند با کلیک روی دکمه ای و انتشار یک ویدیوی جدید، میلیون‌ها کاربر خود را به کنش وادار کنند و پیام ویدیویی خود را به آنها ارسال کنند.

بسیاری از تولیدکنندگان محتوا با صاحبان برند همکاری می‌کنند.

تبلیغ ‌کنندگان:
یوتیوب به برندها کمک می‌کند، توسط مخاطبان هدف خود دیده شوند، آنها می‌توانند ویدیوهای تاثیرگذار ساخته و در یوتیوب منتشر کنند و با سازندگان محتوا در یوتیوب همکاری کنند.

برندها می‌توانند در ابتدای ویدیوهای برتر، در بخش ویدیوهای مرتبط و برترین ویدیوهای یوتیوب و در انتهای ویدیوهای مرتبط برند خود را تبلیغ کنند. همچنین می‌توانند با کمک تولیدکنندگان محتوا به تولید ویدیوهای تعاملی تبلیغی بپردازند.

چرا کارشناسان دیجیتال مارکتینگ باید تبلیغات یوتیوب را در برنامه تبلیغات ویدیویی خود قرار دهند؟ دسترسی گسترده به طیف وسیعی از مخاطبان و دسترسی از طریق پلتفرم‌های مختلف از ویژگی‌های مهم یوتیوب هستند.

تبلیغات یوتیوب با کمک ویدیوهای تعاملی مورد علاقه مخاطب، با تولید محتوای جذاب و درگیر کردن آنها می‌تواند تاثیر بالایی در رسیدن به اهداف بازاریابی برای کارشناسان دیجیتال مارکتینگ داشته باشد.

قابل اندازه گیری بودن و امکان بررسی نتایج تبلیغات یوتیوب نیز از عوامل مهمی است که به بهینه سازی و مدیریت کمپین ها در زمان درست کمک می‌کند.

دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان
سرویس یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان دارد. تبلیغ کنندگان با کمک تبلیغات در یوتیوب (بزرگترین پلتفرم ویدئویی جهان) می‌توانند به طیف وسیعی از کاربران در سطح جهانی دست یابند.
هدفمندی تبلیغات در یوتیوب
برخلاف تبلیغات تلویزیون که به طور مکرر به افراد تکراری نمایش داده می‌شود.

در یوتیوب می‌توانید تعداد نمایش تبلیغات برای هر کاربر، مشخصات و علایق کاربر، موقعیت مکانی و زبان کاربر را مشخص کنید تا تبلیغات شما تنها توسط مخاطبان هدفمند و درست دیده شود.

گوگل دقیقا می‌داند که کاربران در همان لحظه به دنبال چه چیزی هستند و دقیقا تبلیغات مرتبط با آن را نمایش می‌دهد، این یعنی افراد بیشتری محصولات و خدمات شما را خریداری می‌کنند و نارضایتی از نمایش تبلیغات به حداقل می‌رسد.
تاثیرگذاری تبلیغات یوتیوب
یوتیوب به برندها کمک می کند تا بر روی مردم و تصمیمات و اقداماتشان تاثیر بگذارند. با کمک فرمت‌های تبلیغاتی تعامل‌گرای گوگل می‌توانید متن یا پیام تبلیغاتی خود را با کیفیت و به بهترین نحو ممکن به مخاطبان خود منتقل کنید.

یوتیوب امکانات خلاقانه ای را ارائه می‌دهد که شامل ویژگی های تعاملی برای تعامل بیشتر با مشتریان و سوق دادن آنها برای انتخاب برند می‌شود.
نتایج قابل اندازه گیری
یوتیوب با ارایه نتایج، همزمان با نمایش تبلیغات در یوتیوب، به برندها کمک می‌کند تا کمپین های تبلیغاتی خود را در زمان مناسب بهینه سازی و مدیریت کنند.

چنین گزارش‌هایی در تبلیغات تلویزیونی وجود ندارد و تبلیغ کنندگان صرفا می‌توانید به یک نتیجه‌گیری کلی پس از اتمام کمپین تبلیغاتی دست یابید.

راه حل های اندازه گیری نتایج تبلیغات برای بهبود سودآوری تبلیغات و افزایش محبوبیت برند مناسب هستند و به شما کمک می‌کنند تا تبلیغات خود را بهینه سازی کنید.
منبع اطلاعات ارایه شده در این پست از بخش نشر یوتیوب است. به طور خلاصه: زمان تماشای تلویزیون در حال کاهش است و این در حالیست که زمان تماشای یوتیوب در هر دستگاهی رو به افزایش است.

تبلیغات در یوتیوب به کارشناسان برندسازی اکوسیستمی بی‌همتا ارایه می‌دهد تا با همکاری تولیدکنندگان ویدیویی برتر، بتوانند تبلیغات خود را به صورت هدفمند به کاربران یوتیوب نمایش دهند و نتایج همزمان دقیقی را از تبلیغات خود بدست آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمپین‌های تبلیغات در یوتیوب می‌توانید با کارشناسان پارس ادوردز تماس حاصل نمایید.

یوتیوب یکی از رایج ترین بخش ها برای نمایش خدمات و محصولات خود به عموم مردم جهان است. اما روش های دیگری برای تبلیغات، نظیر ست هدایا، شرکت درغرفه های نمایشگاهی و… وجود دارد.

تصویر زیبا از یک سنجاب در یوتیوب
مقاله قبلی
مقاله بعدی
RELATED ARTICLES
0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پر بازدید تررین ها

با ما تماس بگیرید