شنبه , 30 تیر , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

خانهساخت تیزر انیمیشن

ساخت تیزر انیمیشن

همه چیز در مورد ساخت تیزر انیمیشن

ساخت تیزر انیمیشن

تا به حال به این فکر کرده اید که تیزرهای انیمیشنی چه تفاوتی با تیزرهای عادی دارند؟ آیا هزینه تیزرهای انیمیشنی بالاتر است؟ چرا تیزرهای تبلیغاتی انیمیشن طرفداران بیشتری دارند؟ بر اساس جدیدترین آمار رسمی منتشر شده، تیزرهای انیمیشن در مقایسه با ویدئوهای تبلیغاتی عادی تا 5 برابر اثرگذاری بیشتری در ذهن مخاطب دارند.

این روزها ساخت ویدئوهای تبلیغاتی یکی از تأثیرگذارترین نوع تبلیغات برای کسب و کارها محسوب می شود. اما ویدئوهای انیمیشن به علت سبک و ساختار خاصی که دارند، بسیار موفق تر از سایر ویدئوهای تبلیغاتی ظاهر می شوند. هدف از ساخت تیزر انیمیشنی معرفی محصولات، آموزش نحوه کار با اپلیکیشن ها و معرفی کسب و کارها است.

خودتان را به جای مخاطب بگذارید. حاضر هستید محتوا طولانی ای را در عرض 5 دقیقه بخوانید یا انیمیشنی کوتاه و 2 دقیقه با همان مضمون و محتوا نگاه کنید؟ کدام یک برای شما لذت بخش تر است؟ کدام را ترجیح می دهید؟ بر اساس آمار، بیشتر محتواهای طولانی برای مخاطبان خسته کننده است. به طوری که ممکن است در همان سطر اول ترجیح بدهند بدون خواندن ادامه متن، به صفحه دیگری بروند.

اما انیمیشن ها این گونه نیستند. بیشتر مخاطبان با دیدن جذابیت انیمیشن یا کیفیت خوب آن، ترغیب می شوند تا انتها ویدئو را تماشا کرده تا پیام کلی تبلیغ را درک کنند.این تیزر تبلیغاتی در صورتی که آگاهانه انتخاب شود، مخاطب را ترغیب به نظر، مراجعه به وب سایت، خرید محصول یا استفاده از خدمات شما می کند.

این یعنی تأثیرگذاری بلند مدت تیزر در ذهن مخاطب و رسیدن به هدف برای شما. از این رو بسیاری از مشاوران تبلیغاتی به افراد پیشنهاد می کنند که حتماً برای کسب و کار خود تیزرهای تبلیغاتی بسازند. قیمت این ویدئوهای انیمیشنی نیز بسته به فریم و ثانیه ویدئو متغیر است.

اگر می خواهید اینفوگرافی مراحل ساخت تیزر انیمیشن را مشاهده کنید، می توانید به پایین صفحه مراجعه کنید.

تاریخچه انیمیشن

انیمیشن از هزاران سال پیش در زندگی انسان ها وجود داشته است. نقاشی های درون غارها در عهد پارینه سنگی و حرکت تصاویر آن نمونه های اولیه از انیمیشن ها است. اما انیمیشن به طور رسمی اولین بار در سال 1603 میلادی و از طریق فانوس شعبده بازی به این دنیا وارد شد. نمایش و حرکت تصاویر  در این دستگاه از طریق ورق های شیشه ای صورت می گرفت.

پس از آن در سال 1893 تا 1901 میلادی کاربرد تصاویر متحرک بیشتر شد. در ابتدای قرن بیستم میلادی دوران عصر طلایی انیمیشن در آمریکا فرا رسید.  در این دوران صدا نیز به تصاویر متحرک اضافه شد و ما شاهد انیمیشن هایی چون میکی ماوس بودیم.

پس از عرضه تلویزیون برای عموم مردم در سال 1940 شاهد تبلیغات انیمیشنی گسترده ای چون خرگوش تریکس Trix Rabbit در فضای رسانه بودیم. در همین سال های بود که بسیاری از متخصصان حوزه تبلیغات دریافتند که انیمیشن های کارتونی روشی کارآمد و تأثیرگذار در تبلیغات است.

انیمیشن Trix Rabbit اولین انیمیشن تبلیغاتی

موشن گرافیکی یا انیمیشن تبلیغاتی؟

موشن گرافیک در اصل نوعی از انیمیشن محسوب می شود. با این تفاوت که خروجی نهایی موشن گرافیک با انیمیشن تا حدودی متفاوت است. برای اینکه انتخاب کنید برای تبلیغ کسب و کارتان نیاز به تیزر انیمیشنی دارید یا موشن گرافی، ابتدا باید هدفتان از ساخت ویدئو را بدانید. می خواهید در مورد کسب و کارتان توضیح دهید؟ هدفتان آموزش استفاده از محصول یا خدمات است؟ قصد فروش محصول یا ایجاد سؤال و گفتگو با مخاطب را دارید؟

همه این موارد با موشن گرافیک و انیمیشن قابل انجام است. جدای از آن در ساخت یک تیزر تبلیغاتی می توانید از هر دو این موارد استفاده کنید. اما به طور کلی موشن گرافیک بیشتر برای شرح خدمات، آمار و مشخصات محصول با المان های گرافیکی است. اما تیزر تبلیغاتی انیمیشن بیشتر برای روایت داستان متحرک عاطفی و نحوه تأثیر محصول و خدمات در زندگی مردم است. یعنی کارکترهای مختلف در یک تیزر تبلیغاتی کوتاه سعی در روایت سناریو شما دارند؛ در هر دو این ویدئوها بسته به نوع داستان ممکن است روی تصویر صداگذاری نیز انجام شود.

بازاریابی از طریق انیمیشن

این روزها تبلیغات بخش جدا نشدنی هر کسب و کاری است. چرا که صاحبان کسب و کار به این نتیجه رسیده اند که بدون تبلیغات موثر نمی توانند جایی در بازار رقابتی داشته باشند. از تبلیغات اینستاگرامی گرفته تا تبلیغات تلویزیونی و تیزرهای تبلیغاتی، هر یک نقش تأثیرگذاری در فروش کالا و خدمات شما می گذارند.

در این بین ویدئو یکی از بهترین محتواها برای بازاریابی در فضای مجازی به شمار می رود. ویدئوهای تبلیغاتی رئال،انیمیشنی، موشن گرافیک، مستند، استاپ موشن و رئال انیمیشن از انواع تیزرهای تبلیغاتی به شمار می روند. اما بر اساس آمار، انیمیشن ها راحت تر می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند. تصویرسازی شخصیت های جذاب و انیمیشنی به منظور تبلیغ محصول یا آموزش می تواند تأثیر به سزایی در کسب و کار شما بگذارد.

بازاریابی از طریق ویدئو انیمیشنی

ساخت تیزر انیمیشن با واژه گستر

اگر تا به حال تجربه ای در ساخت تیزر انیمیشن یا موشن گرافیک نداشته اید، می توانید از مشاوران واژه گستر راهنمایی بگیرید. شرکت واژه گستر سابقه ای طولانی در زمینه ساخت تیزر و تبلیغات دارد. به طوری که می توانید کار ساخت تیزر تبلیغاتی خود را از ایده پردازی گرفته تا تولید نهایی به واژه گستر بسپارید.

تأثیر انیمیشن در تبلیغات

انتقال مفهوم و هدف تبلیغات در محتواهای تصویری به طبع بالاتر از محتواهای نوشتاری است. به نظر شما چرا تیزرهای انیمیشنی نسبت به دیگر تیزرها بیشتر اهمیت دارند؟ ماندگاری بالا و تأثیر گذاری تبلیغ، ارتباط موثر با مخاطب و فروش خدمات و محصول از ویژگی های انیمیشن ها است. با ویدئوهای انیمیشنی می توانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم پیام خود را به مخاطب برسانید. به نوعی دستتان برای سناریو نویسی باز است.

همچنین، در ویدئو انیمیشنی نیاز نیست تا همه چیز طبق قوانین طبیعت و بر اساس واقعیت باشد. کارکترهای شما می توانند سبزیجات، حیوانات یا حتی اشیا باشند.

تاثیر مثبت تیزر انیمیشن در تبلیغات

مزیت های ساخت تیزرهای انیمیشنی

 • افزایش آگاهی مخاطبان از برند و کسب و کار
 • انتقال پیام به شیوه تأثیرگذارتر به مخاطبان هدف
 • افزایش نرخ share و محبوبیت تیزر تبلیغاتی
 • تأثیرگذاری عاطفی تیزر بر روی مخاطبان
 • ماندگاری بالای این نوع تبلیغ بر ذهن مخاطبان
 • بالا رفتن نرخ فروش کالا یا محصولات

البته تمام این موارد بسته به کیفیت ساخت تیزر انیمیشنی و محتوا این ویدئو می باشد. در نتیجه با کمی هزینه و سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی به افراد با تجربه، می تواید نتیجه تبلیغ خود را چند برابر افزایش دهید.

مزیت های ساخت تیزر انیمیشنی در تبلیغات

آموزش ساخت تیزر انیمیشن

برای ساخت تیزر انیمیشنی نرم افزارها و برنامه های مختلفی وجود دارند. اما برای آموزش ساخت تیزر انیمیشنی باید وقت و هزینه کافی داشته باشید. سیستم قدرتمند، شرکت در کلاس های آموزشی، خرید لوح های فشرده آموزشی و از همه مهم تر زمان زیادی نیاز است تا به خوبی بتوانید بر این نرم افزارها مسلط شوید.

نرم افزارهای ساخت تیزر انیمیشنی حرفه ای

بهترین نرم افزارهای انیمیشن دو بعدی برای سیستم عامل ها عبارتند از:

 1. TV Paint

این نرم افزار که متعلق به شرکتی فرانسوی است، به شما اجازه می دهد تا داستان انیمیشنی خود را به صورت فریم به فریم طراحی کنید. البته کار با این نرم افزار بسیار سخت است و نیاز به طراحی حرفه ای دارد.

 1. Toon Boom Studio

یکی دیگر از نرم افزارهای حرفه ای برای ساخت انیمیشن دو بعدی، Toon Boon Studio است. این نرم افزار مبتنی بر وکتور است. قابلیت ریگبندی حرفه ای برای کارکترها، حرکت دوربین، پیاده سازی جلوه ها و افکت های مختلف در این نرم افزار وجود دارد.

 1. Adobe After Effect

نرم افزار افکتر افکت یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ساخت انیمیشن یا موشن گرافیک به حساب می آید. فضایی کاربر پسند که از طراحی انیمیشن گرفته تا تغییر و تنظیم رنگ و نور به صورت حرفه ای را می تواند یا آن انجام دهید.

سه نرم افزار برای ساخت انیمیشن دو بعدی

بهترین نرم افزارهای انیمیشن سه بعدی برای سیستم عامل ها عبارتند از:

 1. 3D Max

نرم افزار تریدی مکس محیط خوبی برای سه بعدی سازی و ساخت انیمیشن است. شما می توانید در این نرم افزار هم از مدل های آماده استفاده کنید و هم به صورت دستی طراحی سه بعدی را انجام دهید.

 1. MAYA

مایا نرم افزار قدتمندی در زمینه ساخت انیمیشن و مدلینگ است. شما می توانید برای طراحی و ساخت انیمیشن سه بعدی از این نرم افزار استفاده کنید. همچنین برای طبیعی کردن انیمیشن ها می توانید از پلاگین Vray استفاده کنید.

 

این ها مجموعه از بهترین نرم افزارها برای ساخت تیزر انیمیشن هستند. البته برای آموزش حرفه ای این نرم افزارها نیازمند زمان و هزینه بالایی خواهید بود.

دو نفرم افزار برای ساخت انیمیشن سه بعدی

قیمت ساخت ویدئو انیمیشن توسط شرکت واژه گستر

اول از همه باید توجه داشته باشید که قیمت انیمیشن لزوماً کمتر از ویدئو فیلمبرداری شده حرفه ای نیست. هزینه ساخت تیزر انیمیشن با توجه به شرایط کار، تکنیک های اجرایی، تعداد کارکتر، تعداد فریم ها، زمان ویدئو و … قیمت گذاری می شود. جدای از آن باید هزینه طراحی داستان و سناریو، ایجاد کارکترهای اورجینال برای برند و … را نیز به این قیمت اضافه کنید.

نمونه کارهای ساخت ویدئو انیمیشنی توسط شرکت واژه گستر

اینفوگرافی مراحل ساخت تیزر انیمیشنی

اینفوگرافی ساخت تیزر انیمیشنی

سوالات متداول درباره ساخت تیزر انیمیشن

تیزرهای انیمیشن چه تاثیری در تبلیغات دارد؟

ویدئوهای انیمیشنی نسبت به دیگر محتواها، 5 برابر بیشتر در ذهن مخاطبان تاثیر می گذارند. از این رو بسیاری از کسب و کارها برای تبلیغات خود از این تیزرها استفاده می کنند.

بهترین نرم افزارها برای ساخت تیزر انیمیشن چیست؟

TV Paint، Toon boom Studio، Adobe After Effects، 3D Max، و MAYA از بهترین نرم افزارهای ساخت تیزر انیمیشن محسوب می شوند.

آیا برندها و شرکت های بزرگ از تبلیغات انیمیشن استفاده می کنند؟

بله، امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ و استارت آپ ها برای برندینگ و تبلیغات به انیمیشن ها روی آورده اند. چرا که این نوع از تیزرهای تبلیغاتی ظرفیت بالایی در فروش محصولات و خدمات مختلف دارند.

چرا ویدئوهای انیمیشنی پر مخاطب هستند؟

ویدئوهای انیمیشنی به تولیدکنندگان محتوا امکان ارائه اطلاعات ارزشمند و در عین حال پیچیده را به شکلی جذاب و تأثیرگذار می دهد. این نوع تبلیغات فهم آسان و جذابیت خاصی برای مخاطبان دارند. در اکثر پلتفرم های فعال، ویدئو از محبوبیت بیشتری برخوردار است. طبق مطالعاتی که در این زمینه نیز انجام شده، 85% از خریداران آنلاین پس از مشاهده ویدئو تبلیغاتی محصول، علاقه بیشتری نسبت به خرید آن پیدا می کنند.