شنبه , 30 تیر , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

ساخت تیزر تبلیغاتی

(Updated on 06/26/2023)

( به روز شده در 04/04/1402 )

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی

در ابتدای مبحث باید بدانیم تیزر اصطلاحی است که برای تبلیغات به کار برده می شود و درواقع می توان گفت سبکی از تبلیغات است که این نوع سبک بدان منظور است که حس کنجکاوی دیگران را برمی انگیزد و درگیری ذهنی مخاطبان را چندین برابر می کند. ساخت تیزرهای خلاقانه یکی از روش های بسیار موثر و مهم در جذب مخاطب می باشد اما نکته قابل توجه این است که در زمان ساخت تیزر به نکاتی توجه می شود و باید دانست که هر یک از آنها از ویژگی های خاص خود برخوردار است.

اطلاعات تماس

آدرس: تهران، بزرگراه صدر غرب به شرق، منظریه، خیابان عرفاتی غربی، ساختمان هیوندای، پلاک 7، طبقه دوم، واحد 4

دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی

پخش پیام های بازرگانی صدا و سیما با واژه گستر

تعدادی از نمونه های ساخت تیزر تبلیغاتی اجرا شده توسط کانون تبلیغاتی واژه گستر

کلیه کارها پخش تلویزیونی داشته است

برای مشاهده نمونه های ساخت تیزر به صفحه

نمونه ساخت تیزر تبلیغاتی

رجوع کنید.

ساخت تیزر به چه شکل است؟

ساخت تیزر باید به گونه ای باشد که از ایده های بسیار خلاقانه در آنها استفاده شده باشد به گونه ای که در این تیزرها به صورت مدرن و نوین ایده سازی شده باشد و همچنین از چنان جذابیتی برخوردار باشد که مخاطبان را به صورت ناخودآگاه به خود جذب نماید.

ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر دارای انواع مختلف می باشد که هر یک از آنها جایگاه خاص خود را دارد و تاثیرات خود را بر روی مخاطبان بر جای می گذارد که عبارتند از:

 1. تیزرهای انیمیشن: ساخت تیزر انیمیشن به منظور تبلیغات مشاغل بسیار، مورد اهتمام قرار گرفته است.
 2. تیزرهای رئال: ساخت تیزر رئال به عبارتی بر اساس واقعیت ساخته شده است و تاثیر بسیار شگرفی بر مخاطب بر جای می گذارد.
 3. تیزرهای رئال انیمیشن: ساخت تیزر از این دست به گونه ای است که ترکیبی از این دو مورد فوق الذکر می باشد.

تیزر سازی باید به گونه ای باشد که از ایده های بسیار خلاقانه در آنها استفاده شده باشد به گونه ای که در این تیزرها به صورت مدرن و نوین ایده سازی شده باشد و همچنین از چنان جذابیتی برخوردار باشد که مخاطبان را به صورت ناخودآگاه به خود جذب نماید و این مقصود زمانی محقق می شود که تمامی اصول در این مراحل رعایت شده باشد به گونه ای که خواسته و هدف مخاطب شناسایی شده باشد.

یکی دیگر از مواردی که در ساخت تیزر تبلیغاتی باید به آن توجه شود این است که مطالب و مفاهیم به گونه ای در قالب یک تیزر تبلیغاتی ساخته شده باشد که پیام نهایی را به آسانی و سادگی به دیگران انتقال دهد و به هر اندازه که سرعت تیزر مناسب تر باشد تاثیرگذاری آن بیشتر و بهتر است.

شناسایی علایق و سلایق مخاطب از دیگر نکات مهم در ساخت تیزر می باشد که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و راهی است که می توان توجه مخاطبان بیشماری را جذب نماید.

ساخت تیزر رئال انیمیشن

تیزر انیمیشن رئال از ترکیب تیزر رئال و تیزر انیمیشن به وجود می آید.

ساخت تیزر رئال

ساخت تیزر رئال به عبارتی بر اساس واقعیت ساخته شده است و تاثیر بسیار شگرفی بر مخاطب بر جای می گذارد.


ساخت تیزر انیمیشن

ساخت تیزر انیمیشن به منظور تبلیغات مشاغل بسیار، مورد اهتمام قرار گرفته است.

ساخت تیزر موشن گرافی

تیزر موشن گرافی با به حرکت در آوردن تصاویر گرافیکی ساخته می شود.

پخش تیزر تبلیغاتی
تیرز تبلیغاتی رئال

نکات اساسی درباره ساخت تیزر

نکات مهم درباره مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

نخستین مرحله در زمان ساخت تیزر تبلیغاتی این است که درباره محتوای فیلم و سفارش دهنده (کاربر) موافقت نامه ای تنظیم شود تا این عمل بدون هیچ دشواری صورت بگیرد. پس از این مرحله باید تلاش شود شرکت سازنده تیزر تبلیغاتی معین شود و با آن شرکت راجع به تمامی جزئیات و مراحل این کار مشورت و هماهنگی صورت بگیرد و اهداف مهم دو طرف ابراز شود و مطابق با آن تیزر از سر گرفته شود.

مرحله پس از مراحل مذکور این است که هزینه ساختن تیزر تعیین شود چرا که امری بسیار مهم در این زمینه تلقی می شود و در پاره ای از موارد این نکته می تواند مانع ساخت تیزر شود و اختلافاتی بین دو طرف به وجود آورد.

یکی از مهمترین اصول در تیزر سازی در تلویریون آن هم از هر نوع و دسته این است که در انتخاب بازیگران به ویژه تیزرهای واقعی دقت و ظرافت خاصی صورت بگیرد به گونه ای که قدرت افراد برای بر عهده گرفتن آن نقش در نظر گرفته شود و در غیر اینصورت تیزر با موفقیت انجام نمی شود. یکی از نکات مربوط به ساخت تیزر تهیه موسیقی آن می باشد که برای این عمل لازم است آهنگسازان حرفه ای را شناسایی کرد و از آنها برای این امر کمک گرفت.

در زمان اجرا باید کارگردان و افرادی که نقش آنها مهم و اساسی تر است شناسایی شود. نکته قابل توجه این است فیلمبرداری از مهم ترین بخش های ساخت تیزر است که باید در این زمان گروه حرفه ای فیلمسازان تشکیل شود و این گروه باید در این زمینه مجرب باشند و در زمان فیلم برداری با هماهنگی های لازم این کار انجام شود. از دیگر نکات مهم و اساسی در زمان تدوین تیزر این است به صداگذاری توجه خاصی شود که با دشواری هایی همراه است.

اصول مورد توجه در ساخت تیزر تبلبغاتی

به طور کلی می توان گفت مقصود اصلی تیزر تبلیغاتی انتقال پیام به مخاطب است که به تمامی خواسته افراد در این حیطه پاسخ داده می شود و برای ساخت تیزر قالب های متفاوتی به کار گرفته می شود که مهم ترین آنها قالب کاری است و همچنین از بهترین و پرطرفدارترین قالب تیزر نوع داستانی، نمایشی، تاییدی، طنز و… است.

در زمان ساختن تیزر چنانچه تیتر مناسب و موثر انتخاب شود مخاطب به گونه ای برآشفته می شود و حس کنجکاوی وی ترغیب می شود که میل بسیار زیادی به دنبال کردن آن تیزر دارد و این احساس تا پایان این آگهی با فرد همراه می باشد. یکی از نکات بسیار مهم و اساسی در زمینه ساخت تیزر این است که عملی پر هزینه می باشد و به همین سبب باید در نهایت کیفیت و ابتکار به ساخت آن اقدام شده باشد که این عمل دارای سه مرحله می باشد که عبارتند از:

 • پیش از تولید
 • تولید
 • پس از تولید

 

نکته

تیزرهای موفق از نظر استراتژی بی عیب و نقص هستند و مفهوم آنها کاملا خلاقانه است چنانچه در تیزر باید به گونه ای با ظرافت عمل کرد. از مهم ترین قابلیت هایی که در ساخت تیزر تبلیغاتی به آن توجه می شود این است که در هر مکان می توان از آن استفاده کرد یعنی به گونه ای است که می توان آن را در نمایشگاه ها، رسانه های جمعی، کنفرانس ها و سمینارها، سالن های انتظار و استراحت سازمان ها، هتل ها و تالارها، فیلم آموزشی، شبکه های اجتماعی و… تماشا کرد.

 

در نتیجه

در تیزر خوب و مناسب و پر مخاطب عوامل متعددی موثر هستند که دوربین و فیلمبرداری از مهم ترین آنهاست و نکته قابل توجه این است که تیزر یک کار گروهی و جمعی است که لازمه آن مشارکت و همراهی می باشد.

زمان پخش تیزر

اغلب تیزرهایی که مورد ساخت قرار می گیرد قبل از اکران در محیط و محدوده کوچک به نمایش گذاشته می شود تا مشکلات آن برطرف شود و پس از این مرحله و رفع مشکلات موجود در آن، تیزر برای نمایش اصلی آماده می شود. تیزر تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که بسیار حرفه ای برای مخاطبان رونمایی شود که این خود یک مزیت تبلیغاتی محسوب می شود و کیفیت آن تیزر را افزایش می دهد و مخاطبان آن را چندین برابر می کند.

نحوه ساختن و تدوین تیزر های رئال

یکی از بهترین تکنیک ها برای جذب مشتری تیزرهای تبلیغاتی است که در واقع به عنوان یکی از روش های مدرن در این حیطه شناخته شده است. همانطور که اشاره کردیم تیزر تبلیغاتی خود دارای انواعی می باشد که یکی از آنها تیزر رئال است که با موفقیت زیادی در این راه همراه بوده است و توانسته اهتمام مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید.

تاثیر پخش تیزر تبلیغاتی
پخش تیزر تبلیغاتی در تلویزیون

تیزر رئال به چه شکل ساخته می شود؟

در ابتدای این بحث باید بدانیم یکی از سنگ بناهای اولیه در رشد و توسعه کسب و کارهای موفقیت آمیز تبلیغات بوده است که افراد در این زمان برای جذب مشتری به روش های مختلف اقدام می کنند. به عبارتی هر تیزر تبلیغاتی باید در درجه نخست مخاطبان خاص و ویژه خود را شناسایی نماید و سپس متناسب با خواسته و نیاز آنان تبلیغات صورت بگیرد و رضایت افراد حاصل شود. یکی از نکات قابل توجه این است که در هنگام ساخت تیزر رئال باید به مفهوم خلاقانه آن توجه بسیار زیادی شود و همچنین در زمان اجرا اصول آن به طور صحیح رعایت شود.

یکی از بهترین تکنیک ها برای جذب مشتری تیزرهای تبلیغاتی است که در واقع به عنوان یکی از روش های مدرن در این حیطه شناخته شده است. همانطور که اشاره کردیم تیزر تبلیغاتی خود دارای انواعی می باشد که یکی از آنها تیزر رئال است که با موفقیت زیادی در این راه همراه بوده است و توانسته اهتمام مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید.

چنانچه بخواهیم به صورت گذرا به این مطالب بپردازیم اینگونه است که تیزر رئال در واقع به مجموعه تبلیغات واقعی و تلویزیونی گفته میشود که تمامی تبلیغات مربوط به محصولات را به صورت واقعی انجام می دهد.

تیزر های رایج

به عبارتی می توان گفت تیزر رئال از رایج ترین و پرکاربردترین تیزرهای تبلیغاتی می باشد که در جذب مخاطب قدرت و تاثیر زیادی دارد و نکته قابل توجه این است که در زمان تولید تیزر رئال امکاناتی مورد نیاز است که فراهم شدن آنها به قدری زمان بر می باشد. یکی از مواردی که توجه به آن حائز اهمیت است.

این میزان تاثیرگذاری تیزر رئال بر مخاطبان به عوامل متعددی از قبیل کیفیت تولید آن تیزر و بازیگران و نحوه کار آنها بستگی دارد که کیفیت این نوع از تیزرهای تبلیغاتی چنانچه بالا باشد قدرت تاثیر گذاری آنها نیز بیشتر است. این نوع تیزر تبلیغاتی ساخت آنها به گونه ای است که تمامی ابعاد و جلوه های آن واقعی است و به همین سبب است که مخاطبان زیادی را به سمت و سوی خود جذب می نماید .

انواع و مزیت های تیزر رئال:

با توجه به اینکه تیزر رئال از جمله تبلیغات کاملا واقعی است و یکی از ویژگی های مشترک آن با سایر تیزرها این است که همچون یک فیلم کوتاه دارای داستان و فیلمنامه می باشد و تنها مقصود آن رساندن پیام به مخاطب است. تیزر رئال خود دارای دو نوع است که عبارتند از:

 • رئال
 • رئال انیمیشن

هر یک از دو نوع تیزر رئال دارای مزایا و خصوصیات خاص و ویژه ای می باشد که هر یک از آنها برای مخاطبان خاصی آماده سازی و مطرح شده است. یکی از مهم ترین و بارزترین ویژگی های تیزر رئال این است که افراد بدون هیچگونه جلوه خاصی در مقابل دوربین قرار می گیرند و نقش خود را به خوبی ایفا می کند و نکته قابل توجه این است که این روش تبلیغات می تواند تمامی افراد جامعه به ویژه مخاطبان خاص و علاقه مند را مورد هدف قرار دهد.

یکی از مهم ترین خصوصیات تیزر رئال این است

که افراد زیادی در تولید این نوع تیزر درگیر و هماهنگ هستند و فعالیت آنها به صورت گروهی است و به همین سبب است که هزینه های مربوط به تیزر رئال نسبت به دیگر انواع تیزر تبلیغاتی بیشتر است. ساخت تیزر رئال همچون انواع دیگر آن در سه مرحله صورت می گیرد که پیش از تولید، تولید و پس از تولید می باشد که در هر یک از این مراحل اصول و برنامه های خاص آن صورت می گیرد اما علاوه بر موارد ذکر شده برخی اصول نیز به صورت مشترک میان آنها مورد توجه قرار می گیرد.

این نوع تیزر در صورتی می تواند آثاری مثبت از خود بر جای بگذارد که هدف ویژه مخاطبان را شناسایی کند و متناسب با نیاز و خواسته آنها تبلیغات را در نهایت کیفیت انجام دهد و نگاه مخاطبان را به خود جلب نماید.

تیزر تبلیغاتی انیمیشن
ساخت تیزر تبلیغاتی محصول

مراحل ساخت تیزر رئال

با تکیه بر اینکه تیزر تبلیغاتی و به ویژه تیزر رئال دارای قدرت تاثیرگذاری شگرفی بر روی مخاطبان می باشد از این رو زمان تعیین شده ای برای آنها انتخاب شده است که در حالت استاندارد و معمولی آن بین 15 تا 50 ثانیه است و در این صورت است که کیفیت آن تیزر حفظ شده است.

نکته قابل توجه این است که عوامل و موارد زیادی در ساخت تیزر رئال و بالا رفتن کیفیت آن نقش دارد که در واقع از جمله مراحل آن به شمار می رود که عبارتند از:

 1. در ابتدا باید اهداف و نیازهای مشتری و مخاطب شناسایی شود و ایده پردازی خلاقانه و متفکرانه در آن زمینه صورت گرفته باشد.
 2. تهیه سناریوی گویا مختص گروه مربوط به تولید و اطلاع رسانی آن به مشتری
 3. استفاده از عوامل و افراد مجرب و حرفه ای که در پشت صحنه فعالیت دارند از جمله کارگردان، تصویربردار، طراح صحنه و لباس، صدابردار و …
 4. اصلاح رنگ مربوط به تمامی قسمت ها و بخش های آن و توجه به آیتم های گرافیکی
 5. ساخت موسیقی مناسب با تیزر رئال که با آن تناسب داشته باشد.

در نهایت ...

چنانچه بخواهیم مروری بر تیزر رئال داشته باشیم به این صورت به ذکر مطالب می پردازیم که رئال در لغت به معنای واقعی است و زمانی که برای تیزرهای تبلیغاتی به کار برده می شود اینگونه است که تیزر رئال بر اساس واقعیت و در فضای واقعی و با بهره از روش ها و اصول خاص و واقعی ساخته می شوند.

از این رو باید بدانیم تیزر رئال با تولید فیلم سینمایی تفاوت چندانی ندارد و همان گونه که برای ساخت فیلم سینمایی نیاز به عوامل متعدد از قبیل کارگردان، نویسنده، بازیگر، فضای مناسب و … بوده است. برای ساخت این تیزرها نیز باید به این موارد توجه شود. نکته قابل توجه این است که مدت زمان این دو با یکدیگر متفاوت است مثلا فیلم سینمایی در زمان طولانی تری مورد تماشا و توجه مخاطبان قرار می گیرد.

بنابراین دو عامل مهم که در ساخت و تولید تیزر رئال نقش مهم و اساسی دارد که تجهیزات و امکانات مورد استفاده و عوامل متخصص در این زمینه می باشد و در این صورت است که میتواند نتایج و بازخورد مناسبی را از خود برجای بگذارد.

اطلاعات تماس

آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر ، روبروی صدا و سیما ، خیابان مهری ، بن بست سوسن یکم ، پلاک ۱۵ ، واحد ۹

دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

کارگاه ساخت دکور جهت لوکیشن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی

سوالات متداول درباره ساخت تیزر

تیزر تبلیغاتی چیست؟

ساخت فیلم کوتاه یا ویدئو برای معرفی محصولات، خدمات یا هر نوع کسب و کار را تیزر تبلیغاتی می گویند. درحقیقت، تیزر تبلیغاتی، شیوه ای حرفه ای برای عرضه و نمایش خدمات و محصولات به شکل تلویزیونی، محیطی و رادیویی است.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر است؟

قیمت و تعرفه ساخت تیزر با توجه به هزینه های جانبی و تجهیزات مورد استفاده برای ساخت تیزر مانند نوع دوربین فیلم برداری، تهیه کننده و کارگردان تیزر، نوع صدا،‌ گوینده و نوع تدوین متغیر است. تیزرهای صنعتی از 15 میلیون تومان تا 40 میلیون تومان، تیزرهای تلویزیونی انیمیش، رئال و موشن از 15 میلیون تومان تا 100 میلیون و تیزر اینستاگرامی ‌از حدود 1.5 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

زمان تحویل تیزر تبلیغاتی چقدر است؟

تیزرهای اینستاگرامی بین دو روز تا یک هفته حاضر می شوند. ساخت تیزرهای تلویزیونی از زمان سناریو نویسی تا اجرا حدود 10 تا 15 روز زمان می برد.

کیفیت تیزر تبلیغاتی چگونه است؟

تیزرهای تبلیغاتی در کانون واژه گستر با بهترین کیفیت ارائه می شوند. خروجی نهایی به صورت FULL HD است.

قیمت ساخت تیزر اینستاگرامی چقدر است؟

قیمت تیزر اینستاگرامی از 1.5 میلیون تومان تا حدود 10 میلیون تومان متغیر است.