یکشنبه , 3 تیر , 1403

مشاوره رایگان: 09121553166 | 02122010070 |

خانهتبلیغات در صدا و سیما

تبلیغات در صدا و سیما

(Updated on 6/17/2023)

( به روز شده در 27/3/1402 )

پخش تبلیغات در تلویزیون

تبلیغات در صدا و سیما

کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر با بهره مندی از تخصص صاحبان ایده در حوزه رسانه های تصویری ، محیطی و مطبوعاتی توانایی ارایه ی خدمات تولید و پخش رسانه های یاد شده را در قالب تیزرهای تبلیغاتی ، آگهی های مطبوعاتی و بیل بردهای تبلیغاتی و … را دارد. در یک نگاه مجموعه این خدمات به شرح زیر است:

 • تیزرهای تبلیغاتی
 • فیلم های مستند تبلیغاتی و آموزشی
 • تنظیم جداول پخش تیزرهای تبلیغاتی
 • ساخت برنامه های مشارکتی برای سیمای جمهوری اسلامی ایران
 • ساخت و پخش مستند و تیزرهای تلوزیونی و پخش در کانالهای دلخواه صدا و سیما

تعرفه پخش تبلیغات در صدا و سیما

کارگزار رسمی پذیرش و پخش پیام های بازرگانی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با قرارداد همکاری ۹۵۰۰۶۴۰۲۰۱

تبلیغات تلوزیونی واژه گستر

پخش تشویقی 1100 برابری  بودجه در تلویزیون

پرداخت اقساطی هزینه تبلیغات در صدا وسیما

چند سالى مى شود که سایه رکود بر سر صنعت و اقتصاد ما سنگینى مى کند. کاهش قدرت خرید و تقاضاى کالاهاى مصرفى خواه ناخواه به کاهش تقاضاى صنایع نیز دچار شده است. که از جمله آنها صنعت تبلیغات بود که تا حد زیادى از شرایط رکودى متاثر گردید.

همین بهانه کافى بود تا سازمان صدا و سیما دست به کار شود و با ارایه یک فرصت بى سابقه به شرکت هاى داخلى امکان دهد تا با پخش رایگان آگهى در شبکه هاى مختلف رادیویى و تلویزیونى خود محصولاتشان را به مخاطبشان معرفى کنند، و این براى بسیارى از کسب و کارهاى وطنى به تحقق یک رویاى دور بی شباهت نبود.

نحوه برخورداری از امتیاز تشویقی در پخش تبلیغات تلویزیونی

قبل از این مصوبه شرکت ها میتوانستند به ازای هر یک میلیارد تومان تا سقف 30 میلیارد تومان اضافه پخش تشویقی دریافت نمایند، اما در این طرح امکان واگذاری امتیاز تشویقی به ازای هر یک میلیارد تومان بین 500 تا 1100 میلیارد تومان نسبت به نوع پرداخت و مبلغ قرارداد وجود دارد.

تبلیغات تلویزیونی رایگان

این امتیاز یعنی هزینه یک پخش پرداخت میشه و الباقی پخش تا 1100 نوبت بعد رایگان میباشد.

 

انواع تبلیغات تلویزیون :

در رابطه پخش آگهی تبلیغاتی در سازمان صداوسیما روش های مختلف قراردادی در ذیل توضیح داده خواهد شد.

باتوجه به قراردادهای ویژه ائتلاف های 5 ساله درسازمان می توان نسبت به بودجه آن شرکت محترم از روش های قراردادمستقیم سازمانی ، قرارداد تأمین ، توزیع و فروش ،(به صورت زیر مجموعه) ، قرارداد تهاتری ، قرارداد سهم ازفروش استفاده کرد.

1_ قرارداد ائتلاف 5 ساله :

دراین نوع قرارداد با بودجه حداقل 50 و100میلیارد تومانی نسبت به نوع محصول تولیدی آن شرکت و پرداخت پلکانی در 5 سال   (سال اول 10درصد_سال دوم  15درصد _سال سوم 20درصد_سال چهارم 25درصد و سال پنجم 30 درصد از قرارداد) می توان از امتیاز تشویقی 17 تا 44  هزاردرصد بهره مند شد(یعنی به ازای هریک میلیارد تومان پرداختی، پخش تشویقی تا1100میلیاردتومان به شما تعلق میگیرد. علاوه بر تشویقی اول مجدد بعد از پخش 42 میلیارد از بودجه 10 هزار ثانیه رایگان به شما تعلق خواهد گرفت). دراین نوع قرارداد(استارتاپ ها _فرش _ جهانگردی وگردشگری _کیف وکفش _دانش بنیانها)باهر بودجه ای میتوانند ورود پیداکنند.

2_ قرارداد تامین ،توزیع وفروش :

دراین نوع قرارداد می توان با یک قرارداد تفاهم تامین کالا و فروش با یکی ازشرکت های همسان که دراعتلاف های 5 ساله درسازمان صداوسیما قرارداد ریالی دارند به صورت زیرشاخه آن شرکت ازامتیازات آن استفاده کرد و بانامه تسهیم که آن شرکت به نفع شما به صدا وسیما می دهد مشابه قرارداد مستقیم شما با صداوسیما از امتیازات بهره مند خواهید شد.

دراین نوع قرارداد به ازای پرداخت هریک میلیارد تومان شما میتوانید بین  500 تا 800 میلیارد تومان تشویقی پخش داشته باشید و پرداخت شما میتواند نقدی یا در6 ماه پرداخت شود و با هر بودجه ای امکان قرارداد وجود دارد.

 

3 _ قرارداد تهاتری : (پرداخت فقط 30درصد از قرارداد و الباقی بصورت تهاتر)

دراین نوع قرارداد شما میتوانید به جای پرداخت مبلغ قرارداد از محصولات تولیدی خود جهت بستن قرارداد استفاده کنید. این قرارداد مشابه قرارداد دوم می باشد ولی به ازای هر یک میلیارد که محصول داده میشود تا500 میلیارد تومان پخش تشویقی خواهید داشت .

4_قرارداد سهم ازفروش:

این قرارداد هم مشابه قرارداد دوم میباشد ، با این تفاوت که شما به جای پرداخت ریالی یا تهاتری با بستن قرارداد 18ماهه  و پرداخت فقط20 درصد ازقراداد و ارائه اسناد مالی 3 ماهه آخر شرکت که مشخص شود سود ماهیانه شرکت در حال حاضر چه مبلغی میباشد و بعد ازافزایش سودهی درآن شرکت شروع به پرداخت مبلغ قرارداد خود خواهید داشت و اگر درماه های ابتدایی به سودهی نرسیدید مهم نبوده و از زمان سودهی پرداخت خود راشروع خواهید کرد و در نهایت اگر در 18ماه مبلغ پرداختی شما کامل نشد میتوانید به جای باقیمانده مبلغ قرارداد از محصولات خود به صورت تهاتر جهت تسویه قرارداد استفاده کنید.

هزینه تبلغات در تلویزیون سال 1403:

گرانترین و ارزانترین تبلیغات تلویزیون با توجه به قراردادهای که توضیح داده شد برای یک تیزر حدودا 30 ثانیه پخش در تایمها و شبکه های ارزان قیمت حدودا از 50 هزار تومان تا حدود 3 میلون تومان بابت هر نوبت پخش و در تایمهای تاپ لیست یا گران قیمت که از ساعت 7 شب تا 11 شب در شبکه های گزان قیمت مثل شبکه های (یک ، دو ، سه ، ای فیلم، نسیم ) از 20 میلیون تا 40 میلیون تومان میباشد.

البته این مبالغ در قراردادهای اعتلافی که توضیح داده شده میباشد و در قراردادهای قدیم مبالغ، خیلی بیشتر است.

پخش و قرارداد پخش در رادیو و تلویزیون

امروزه یکی از سریعترین و پربازده ترین روش های برند سازی و فروش، پخش آگهی توسط رسانه ملی صدا و سیما می باشد. در همین راستا سازمان صدا و سیما در قالب ضوابط پخش یک سری حمایت هایی از صاحبان کالا با عنوان امتیازهای تشویقی در نظر گرفته است. که بودجه اولیه آنها چندین برابر شده و دفعات پخش بیشتری را داشته باشند.

طبقه بندی هزینه تبلیغات تلویزیون

از نظر هزینه های پخش آگهی هم به صورت خلاصه اگر بخواهیم به آن اشاره کنیم، در تلویزیون 35 طبقه داریم که طبقه اول آن ثانیه ای 38 هزار تومان است، و طبقه 35 آن 11.950.000 تومان می باشد. که نسبت به پربیننده و کم بیننده بودن برنامه ها طبقه بندی می شود (حداقل یک تیزر تلویزیونی باید 12 ثانیه باشد).

طبقه بندی هزینه تبلیغات رادیو

این طبقات در رادیو 25 طبقه می باشد، طبقه یک آن ثانیه ای 42 هزارتومان و طبقه 25 آن 2.890.000 تومان می باشد. البته این موارد کمی مفصل تر است که پیشنهاد می کنم در تماس تلفنی با مشاورین ما صحبت کنید (09121553166)، مواردی که ما به آن اشاره می کنیم خلاصه 70 صفحه ضوابط می باشد که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم.

در مجموع یک کارشناس حرفه ای باید شرایط موجود صاحب برند را سنجیده و بر اساس تجربه بهترین نوع قرارداد را تنظیم کند. تا بتواند بهترین امتیازهای تشویقی را دریافت کند و از همه مهمتر ساخت تیزر می باشد.

که باید با توجه به نوع محصول و جایگاه تجاری آن و نسبت به بودجه آن برند ساخته شود. در مرحله بعد با یک یا چند پلن پخش برنامه ریزی شده، بهترین نتیجه را از پخش دریافت کرد.

برای پخش باید نوع برنامه، شبکه و زمان پخش را در نظر گرفت و بعد از آنالیز نوع تیزر را جهت پخش انتخاب کرد (در رابطه با انواع تیزر در ادامه توضیح داده خواهد شد).

پخش پیام های بازرگانی در صدا و سیما

تعریف تبلیغات تلویزیونی
معرفی کالا و خدمات با هدف تجاری، آماده سازی، تولید و پخش در شبکه های رادیویی و تلویزیونی با هدف ایجاد و علاقه در افکار مخاطبین شده و نتایج آن موجب معرفی، فروش، افزایش فروش و برند سازی صاحبان آگهی می شود.

گروه بندی صاحبان آگهی در صدا و سیما

 • گروه اول: اپراتورهای تلفن همراه
 • گروه دوم: بانک ها و مؤسسات مالی
 • گروه سوم: به استثنای گروه اول و دوم شامل مابقی صنوف می باشد که هزینه های کمتری بابت پخش پرداخت می کنند.

انواع قرارداهای صدا و سیما (تلویزیونی)

 1. قرارداد تلویزیونی و رادیویی: در قراردادهای تلویزیونی و رادیویی یکسری ضرایب تشویقی در نظر گرفته خواهد شد که در پائین به آن اشاره خواهد شد.
 2. قرارداد مشارکتی: با تفاهم شبکه و صاحب کالا به قصد مشارکت به عنوان حامی مالی برنامه های رادیویی و تلویزیونی منعقد خواهد شد.
 3. قرارداد های فرهنگی: که مبالغ کمتری جهت پخش پرداخت خواهند کرد؛ تشخیص فرهنگی بودن بر عهده سازمان است.

انواع امتیازهای تشویقی قرارداد ها

 • اضافه پخش تسریع :
  شرکتهایی که در بهمن ماه سال جاری قرارداد سال بعد را از پیش رزرو کرده و اسناد مالی آن را برای شروع قرارداد تحویل سازمان می دهند از 150 درصد اضافه پخش برخوردار خواهند شد.

 

 • امتیاز حضور اولین بار :
  برای حمایت از کارآفرینی صاحبان کالا که اولین بار حضورشان در صدا و سیما می باشد از 300 درصد اضافه پخش برخوردار خواهند شد.

 

 • اضافه پخش تشویقی مالیات بر ارزش افزوده :
  به منظور اجرای قانون پرداخت مالیات به تمام صاحبان کالا 10 درصد اضافه پخش تشویقی اعطاء می شود.

 

 • تسهیلات بخش های تولیدی :
  گردشگری، رفاهی 300 درصد
  لبنیات 200 درصد
  صنایع دستی، فرشی و دستبافت 200 درصد
  محصولات دانش بنیان 200 درصد
  کیف و کفش و پوشاک 200 درصد
  کشاورزی و دامی 200 درصد
  صنعت 150 درصد

 

 • اضافه پخش بابت بودجه ها و رزرو سالانه :
  به میزان بودجه پخش برای هر ماه از 40 درصد تا 750 درصد اضافه پخش تعلق خواهد گرفت.

 

 • حمایت از مشاغل آسیب دیده ویروس کرونا

 

 • تسهیلات 1000 ثانیه رایگان برای صاحبان کالا و برند ملی

 

 • تسهیلات تشویقی طی سال به میزان 150 درصد

 

 • 500 درصد اضافه پخش بابت پرداخت های نقدی قراردادها
  ویکسری اضافه پخش های تشویقی دیگر که نسبت به نوع قرارداد و حضور مستمر صاحب کالا به آن تعلق خواهد گرفت.

رادیو و تلویزیون

بهترین زمان برای استفاده از بخش نامه پخش آگهی رایگان در صدا و سیما در زمان و کانال مورد نظر خود شما

مشخصات کامل به همراه شماره تماس و مدارک لازم را در اختیار ما قرارداده و قرارداد پخش رایگان را تحویل بگیرید:

مدارک لازم جهت ارسال:

 1. روزنامه رسمی
 2. اساس نامه شرکت
 3. ثبت نام تجاری
 4. پروانه بهره برداری
 5. گرفتن نامه از بیمه که در آن جمع مبلغ پرداختی حقوق و مزایا در سال 1400 مشخص شده است.

نکته: عکاسی صنعتی و نبلیغات در فضای مجازی tv pluss جزو زیر مجموعه های تبلیغات تلویزیونی محسوب می شوند که می توانید در این صفحات اطلاعات لازم درباره آن ها را بدست بیاورید.

آدرس:
تهران،  تهران، بزرگراه صدر غرب به شرق، منظریه، خیابان عرفاتی غربی، ساختمان هیوندای، پلاک 7، طبقه چهارم، واحد 2

دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی